PCV czy mahoń?

Wybór okien ma bardzo duże znaczenie dla tego, jak będzie nam się mieszkało w nowym domu. Są różne rodzaje okien, zarówno małe jak i duże. Również materiały, z jakich okna są wykonywane, znacznie różnią się wyglądem i estetyką. Mowa tutaj przede wszystkim o PCV, które przyjmuje zwykle biały kolor, a także oknach mahoniowych, których naturalnym kolorem jest ciemny brąz. Decyzja należy do inwestora, czyli w tym wypadku nas, jednak jeżeli nie jesteśmy pewni co wybrać, dobrze skontaktować się z dobrym projektantem, który zna się na designie i estetyce budynków.

Okna małe czy duże?
Najpierw sprawdźmy jak ma się tutaj kwestia wielkości okien do tego, jak będzie się nam mieszkało. Pewnie większość osób powie, że lepsze będą okna duże, bo wpuszczają więcej światła, więcej widać tego, co się dzieje na zewnątrz i w ogóle wszystko jest super i wspaniale. Ale nie zawsze należy się słuchać takich opinii. Ważne jak nam się będzie to podobało, ponieważ to my wydajemy pieniądze na budowę, oraz my będziemy później w takim domu mieszkać przez wiele lat. Okna można wymienić na inne, ale zmienić ich rozmiaru już się nie da. Tak więc wybierajmy mądrze. Warto wybrać się obejrzeć kilka gotowych domów, które mają zainstalowane różne rodzaje okien, jeżeli chodzi o rozmiary. Małe okna wydają się bardziej designerskie i z zewnątrz wygląda to ciekawie, trzeba przyznać. Jednak dla kogoś, kto jest w środku, raczej lepszy efekt dadzą okna duże. Oczywiście dochodzą kwestie osobistych upodobań i tak dalej.

PCV czy mahoń?
Kolejna sprawa, jak już wspominaliśmy we wstępie, to kwestia materiału, z którego same okna zostaną wykonane. Chodzi tutaj o zasadniczo dwa, czyli plastik (PCV), oraz mahoń. Niemniej istnieją też okna aluminiowe, a nawet wykonane z innych materiałów, jednak są one niszowe i nie będziemy się nimi tutaj i teraz zajmować. Tak więc wracając do meritom. Okna plastikowe, wykonane z PCV, najczęściej są białe. Powoduje to, że łatwo się brudzą, zwłaszcza po stronie zewnętrznej. Jednak są one o wiele tańsze i możemy sobie pozwolić na wybranie bogatszych wersji, na przykład z dodatkowymi uszczelkami, a więc bardziej termoizolacyjne. Natomiast okna mahoniowe są wykonane ładniej i staranniej, a także kolor samego materiału to ciemny brąz, dzięki czemu okna nie brudzą się tak szybko (jeśli chodzi o ramy okiennic przynajmniej), oraz ogólnie prezentują się lepiej. Jest to okupione wyższą ceną, dlatego trzeba samemu zdecydować co nam bardziej odpowiada. Na pewno zarówno jedne, jak i drugie okna możemy wybrać w dowolnych rozmiarach – zarówno małych jak i dużych.

Jak możemy się przekonać po przeczytaniu powyższych informacji, dużo w wyborze okien do powiedzenia mają kwestie osobnicze przyszłych mieszkańców. Bardzo ważne jest, by mieli oni wcześniej możliwość sprawdzenia na własnej skórze, jak będą się czuli w domu wyposażonym w okna małe, duże, z PCV, z mahoniu i tak dalej. Dobrze obejrzeć kilka gotowych domów, by mieć jakieś wyczucie na sam początek. Dobrze też skorzystać z rad projektanta wnętrz, a także projektanta budowlanego, dzięki temu będziemy mogli trafniej podjąć naszą decyzję.

Ta domena jest na sprzedaż

Kup domenę
X