Przemysł okienny jest jedną z najbardziej prężnych i rozwijających się gospodarek rynkowych, bowiem zakup okien jest jedną z kluczowych inwestycji podczas budowy domu. Okno jest elementem, który eliminuje otwór w ścianie lub w dachu poprzez system zamykania/otwierania. Składająca się na budowę okna szyba służy do oświetlenia, a system uchylny do przewietrzania pomieszczeń. Od złożoności parametrów okna zależy wiele czynników konstrukcji domu m.in. sysytem ocieplenia i ogrzewania budynku, co znacząco wpływa na komfort jego mieszkańców. Szereg okien PCV może być wyposażona w energooszczędne profile, dwukomorowe pakiety szybowe i stalowe wzmocnienia. Jako wiele cech wyróżniających okna klasy premium jest wysoka izolacyjność termiczna oraz wyciszająca dźwięki zewnętrzne co wpływa znacząco na wygodę użytkowania przez mieszkańców.

Okna przyciemniane

Okna tego typu zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń w miesiącach letnich, a także pozwalają na efektowne ukrycie wykonywanych czynności za szybą okienną. Można wyróżnić kilka typów szyb przyciemnianych:

– szkło, które jest zabarwiane w masie o odpowiednim kolorze, które pochłania część energii promieniowania słonecznego, co ma duży wpływ na temperaturę wewnątrz pomieszczeń.

– szkło zwykłe, które jest pokrywane warstwą tlenków metali/metali szlachetnych (np. srebra, złota). Utworzona w ten sposób warstwa refleksyjna działa jak lustro i odbija nadmierne promieniowanie słoneczne, wpływając na temperaturę pokoi.

Barwione okna mają również jeszcze jedna ważną zaletę, którą jest jej atrakcyjność wizualna, która może być uwzględniona w nawiązaniu do kolorystyki elewacji. Działa także jako specjalny filtr, który wpływa na kolorystykę wnętrza.

Okna antyalergiczne

W dobie XXI wieku coraz więcej osób choruje na rożnego rodzaju uczulenia, które objawiają się alergią i powodują, że należy przynajmniej raz dziennie wietrzyć pomieszczenie poprzez uchylenie okna. W takich przypadkach najlepiej założyć rolety, na których gromadzi się znacznie mniej kurzu niż na zasłonach. Wychodząc na potrzeby rynkowe stworzyliśmy produkt okienny który w swoim składzie wyposażony jest w element filtru pyłkowego jak i kurzowego, który dostaje się z zewnętrznego świata. Specjalny filtr montowany na zewnętrznej stronie okna jest tarczą zabezpieczającą przed „niechcianymi przyjacielami”. Sam filtr wykonany jest z bawełny, dzięki łatwemu demontażowi można go wielokrotnie czyścić i poddawać ponownemu użytkowaniu.

Oprócz tego ważne dla alergików jest systematyczne eliminowanie alergenów poprzez sprzątanie i pranie poszczególnych elementów, które zapewni alergikom dobre samopoczucie podczas egzystowania w pomieszczeniach w okresach zwiększonej podatności uczuleniowej.

Okna antywłamaniowe

Specjalistyczne okna antywłamaniowe charakteryzują się specjalnymi zaczepami oraz zawiasami. Również jako zabezpieczenie przed kradzieżami stosowane są okucia przeciwbieżne, klamka z kluczykiem, bezpieczną szybę P4, czy wzmocnienia stalowe cięte. Projektem zajmujemy się specjalistycznie do początku zamówienia, aż do jego realizacji i montażu okna, gdzie system zabezpieczeniowy jest oddawany w ręce użytkownika. Montaż takiego okna jest realizowany przez profesjonalne ekipy montażowe, przeszkolone w osadzaniu takiego typu okien. Okna charakteryzują się zastosowaniem specjalnego sposobu klejenia, dzięki cały system zabezpieczający charakteryzuje się bardzo korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła. W oknach stosowane jest potrójne uszczelnianie, które dzięki specjalnej taśmie posiadają świetne parametry szczelności, plasując się w najwyższej czwartej klasie przepuszczalności powietrza. Okna charakteryzują sie wodoszczelnością najwyższej klasy co sprawia, że okna zachowują odporność na ekstremalne warunki pogodowe. Okna są produkowane w szerokiej gamie paletowej oklein, pozwalającej dopasować odcień do elewacji całego budynku.

Ta domena jest na sprzedaż

Kup domenę
X